https://www.epravda.com.ua

Уряду України необхідно терміново зайнятися питанням створення водневого трубогону Україна-Європейський Союз. Про це йдеться в рішенні Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України. Також Кабінет Міністрів України (КМУ) має розробити схему залучення інвестицій для реалізації цього проєкту і до 31 грудня прийняти Водневу стратегію України і затвердити план заходів для її виконання.
Крім цього, членам уряду доведеться до 31 жовтня розробити та затвердити порядок і джерела фінансування природоохоронних заходів, які зазначено в Національному плані скорочення викидів. Про це інформує https://meest-online.com
Водночас Юрій Вітренко, глава «Нафтогазу України», назвав сценарії збереження транзиту газу. Зокрема, це перенесення точок передачі газу в чинних контрактах «Газпрому», згідно з якими газ зараз іде в Європу через Україну, на кордон РФ-Україна, щоб самі європейські компанії замовляли транзит газу через Україну до 2035-го року. А Міністерство енергетики та вугільної промисловості України готує заміну «зеленого тарифу». Для виробників «зеленої» енергії планують замість фіксованих платежів запровадити систему контрактів на різницю.