Фінальна версія Водневої стратегії України має бути підготована ​​навесні наступного року, – повідомила прес-служба Міністерства енергетики за підсумками засідання робочої групи з розробки стратегії. У Міненерго також зазначили, що документ врахуватиме всі етапи розвитку водневої енергетики в Україні: виробництво, транспортування та зберігання водню, а також включатиме аналіз ресурсного потенціалу для виробництва водню.

“При розробці водневої стратегії дуже важливо обмінюватися думками, знаннями та результатами досліджень у цій інноваційній галузі. Ми маємо проаналізувати потенціал нашої держави та вибрати найбільш ефективні шляхи її реалізації. На наступному етапі роботи над стратегією ми вивчатимемо початковий прогноз розвитку попиту в Україні та перших споживачів водню”, – сказала заступник міністра енергетики Юлія Підкоморна.

Чергове засідання робочої групи відбулося за участю експертів Міненерго, спеціалістів проекту енергетичної безпеки USAID, Держенергоефективності, галузевих експертів, представників профільних асоціацій та науково-дослідних організацій.

“Для створення якісного документа дуже важливою є думка експертів, позиція стейкхолдерів та досвід учасників ринку, які вже реалізують пілотні проекти. Написання самої стратегії розпочнеться після опрацювання пропозицій усіх зацікавлених сторін”, – додала Юлія Підкоморна.

При цьому, як повідомляли раніше Електровєсті з посиланням на рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня цього року, яке введено в дію указом президента №452 від 28 серпня, уряд має ухвалити Водневу стратегію України та затвердити план заходів для її виконання до 31 грудня 2021 року.