https://elektrovesti.net

Темпи розвитку сонячної енергетики в Україні скоротилися втричі. Причиною називають відхід інвесторів. За перше півріччя цього року в Україні введено в експлуатацію всього 254 МВт сонячних електростанцій, що втричі менше, ніж за аналогічний період минулого року (784 МВт), – повідомляють Електровєсті.

Водночас потужність введених в експлуатацію вітрових електростанцій (ВЕС) в першому півріччі 2021 року склала 355 МВт, в той час як за 6 місяців 2020 року – тільки 43 МВт.

Усього за 6 місяців цього року в Україні введені “зелені” електростанції із загальною встановленою потужністю 647 МВт. Це на 23% менше, аніж за аналогічний період 2020 року.

Нагадаємо, розвиток відновлюваної енергетики в Україні сповільнився через політичні ризики і боргову кризу. Уряд порушив зобов’язання щодо оплати “зеленої” електроенергії, накопичивши борг в 18,4 млрд грн.

Крім того, Кабінет міністрів оголосив про намір ввести акцизний податок на “зелену” енергію в Україні в розмірі 3,2%. Проти такої ініціативи різко виступили міжнародні організації та галузеві об’єднання.

Всі асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну ввести акцизний податок на “зелену” електроенергію є порушенням наданих раніше державою гарантій та зобов’язань перед міжнародними інвесторами.