Чистий водень вперше введено в газову мережу Нового Південного Уельсу. В межах дворічного випробовування сьогодні, 18 листопада, чистий водень вперше змішали з  газовими мережами штату. Це значний крок вперед не лише для Нового Південного Уельсу, але й для австралійської водневої екосистеми з чистим воднем, який тепер планують частіше використовувати в будинках і домашньому господарстві. 

Змішування водню в газовій мережі є частиною ширшої мети розвитку водневої стратегії Нового Північного Уельса: Jemena, компанія, що займається енергетичною інфраструктурою й відповідальна за змішування газу, постачає водень зі свого зеленого водневого центру в Західному Сіднеї вартістю 15 млн доларів. Про це повідомляє www.h2-view.com.

Jemena також будує готову до використання водню газову інфраструктуру в новому центрі міста Бредфілд поблизу другого міжнародного аеропорту Сіднея, вносячи свій досвід енергетичної інфраструктури в техніко-економічне обґрунтування, що лежить в основі розвитку водневого центру в Ньюкаслі.

Компанія також є партнером програми досліджень і розробок Future Fuels CRC на суму 90 млн доларів, спрямованої на переведення енергетичної інфраструктури Австралії до низьковуглецевої економіки.

Кожна з цих розробок спрямована на швидке масштабування водневого ланцюга створення вартості з NSW.

«Зелений водень не виділяє вуглецю і є 100% поновлюваним газом. Поєднуючи його з нашою газорозподільною мережею, ми забезпечуємо перехід до низьковуглецевого майбутнього, надаючи більш чисті енергетичні рішення для наших клієнтів у Новому Південному Уельсі. Це перший крок до декарбонізації газової мережі Jemena», – відзначив керуючий директор Jemena Френк Тюдор.

Проект змішування газу також привітав Ангус Тейлор, міністр промисловості, енергетики та скорочення викидів Австралії, сказавши: «Це важлива віха для розвитку австралійської водневої промисловості. Це випробування є вагомим кроком у надходженні чистого водню в існуючу газову мережу, а також у будинки та підприємства Нового Південного Уэльсу. Змішування водню в газових мережах дає австралійцям можливість вибору та дозволяє їм продовжувати користуватися перевагами використання газу з ще меншим рівнем викидів. Збільшення внутрішнього попиту має вирішальне значення для розширення масштабів промисловості та досягнення мети виробництва водню з ціною менше 2 доларів за кг».