Проєкт із виробництва зеленого водню Desert Bloom Hydrogen австралійської компанії Aqua Aerem отримав статус «пріоритетного» від уряду Північної території. Вартість проєкту – 10,75 млрд доларів США. Виробництво водню «у комерційних обсягах» має розпочатися 2023 року. Компанія націлена на річний обсяг 410 тисяч метричних тонн. Водень планують використовувати всередині країни та відправляти на експорт.

Важливою особливістю проєкту є технологія, що дозволяє на одному майданчику виробляти воду і водень. Іншими словами, він знімає проблему водопостачання електролізних водневих проєктів, що гостро стоїть у посушливих регіонах, – повідомляють Електровєсті.

Проєкт складатиметься із серії модульних установок (HPU) розробки Aqua Aerem потужністю 2 МВт кожна. Ці установки дозволяють автономно виробляти воду, тепло, електрику та водень. Вони складаються з фотоелектричних перетворювачів, концентраторів сонячної енергії для вироблення тепла, запатентованого пристрою з виробництва води з повітря та електролізера.

Для проекту Desert Bloom компанія має намір поставити 4000 таких установок.

«Протягом двох років Desert Bloom постачатиме водень для вироблення електроенергії на Північній території, а протягом п’яти років він вироблятиме зелений водень на експорт за ціною менше 2 доларів США за кг», — каже співзасновник і головний виконавчий директор Aqua-Aerem Джерард Рейтер.

У липні 2020 року Австралійська північна територія ухвалила свою власну водневу стратегію. Регіон планує стати центром міжнародного масштабу у галузі виробництва зеленого водню та створення відповідних промислових секторів.