https://elektrovesti.net

На ринку водню відзначається потужне зростання. Прогноз BloombergNEF на друге півріччя 2021 року показує, що ринок електролізерів в поточному році зросте вдвічі на тлі «несподіваного» зростання в Китаї, а в 2022 році – вчетверо, досягнувши не менше 1,8 ГВт, – повідомляють Електровєсті. «У цьому році в світі чистого водню майже все збільшилося вдвічі й ми очікуємо, що в майбутні місяці цей імпульс збережеться», – заявив Мартін Тенглер, провідний аналітик по водню в BloombergNEF.

BNEF посилається на довгострокові плани Китаю щодо досягнення вуглецевої нейтральності, і зазначає, що це є фактором випереджаючого зростання числа електролізерів і виробництва водню. На частку Китаю, за розрахунками авторів, буде припадати 60-63% встановлених потужностей електролізерів в світі.

«Те, що зараз відбувається в Китаї, є революційним для чистого водню. Китайські компанії прагнуть продемонструвати свою відповідність цільовим показникам вуглецевої нейтральності країни, підштовхуючи ринок електролізерів – пристроїв, які виробляють водень з використанням води і електрики – до збільшення до 2022 року як мінімум вдев’ятеро порівняно з 2020 р.», – зазначає Тенглер.

Згідно з прогнозом, до 2030 року кількість електролізних установок по всьому світу перевищить 40 ГВт. Понад 40 країн вже опублікували або розробляють водневі стратегії. По всьому світу планується більше 90 проектів з використання водню в промисловості.

Очікується, що уряди окремих країн збільшать «водневі субсидії», що призведе до виділення близько 11,4 млрд доларів США в рік для розширення виробництва низьковуглецевого водню в період 2021-2030 рр.

Однак попит на чистий водень росте повільно, не встигаючи за планами виробників електролізерів з розширення потужностей, – попереджає BNEF. Відсутня дієва політика щодо стимулювання споживання. До 2024 року буде введено в експлуатацію 16 ГВт виробничих потужностей з випуску електролізерів. Цієї потужності буде більш, ніж достатньо для задоволення попиту, а багато підприємств залишаться недозавантаженими.

Для стимулювання більш активного впровадження зеленого водню необхідні ціни на викиди CO2 на рівні не менше 100 доларів за тонну. Прогнозується, що цей рівень може досягнутий до 2030 року на трьох ринках. Це Канада, ЄС і Великобританія. Відповідно, вони будуть лідирувати в справі розвитку водневої економіки.