Щоб підтримати економіку зеленого водню, Міжнародне агентство з відновлюваної енергії (IRENA) та Всесвітній економічний форум запустили серію дорожніх карт сприятливих заходів щодо зеленого водню на COP26. Дорожні карти показують десять основних заходів та критичні терміни їх впровадження у таких сферах, як зниження витрат, зростання попиту, міжнародні стандарти, інфраструктура та розвиток технологій.

Прискорення впровадження зеленого водню має важливе значення для подолання глобального потепління та підтримки наміченої мети обмеження глобального потепління до 1,5 градусів. Дорожні карти, які демонструють заходи для розвитку зеленої водневої економіки в усьому світі, можуть стати сходинкою для посилення інтеграції в поточну енергетичну систему. Про це повідомляє www.h2-view.com.

Франческо Ла Камера, генеральний директор IRENA, відзначив: «Зелений водень необхідно перевести від його нинішньої ролі до ролі глобального енергоносія з широким використанням у різних секторах, і для цього потрібен комплексний політичний підхід. Наші дорожні карти сприяючих заходів допоможуть країнам стати лідером на світовому ринку водню та досягти глобальних цілей з нульовою чистотою».

«Ці дорожні карти чітко формулюють шлях до того, як водень стане значною частиною майбутнього енергетичного балансу. Приватний сектор і політики, які працюють рука об руку, тепер можуть прокласти надійний шлях до зеленої водневої економіки», – додав керівник платформи формування майбутнього енергетики та матеріалів на Всесвітньому економічному форумі Роберто Бокка.