Партнерство з чистого водню започаткували під час другого Європейського тижня водню, який зараз триває в Брюсселі. Воно має на меті прискорити розробку та розгортання європейського ланцюга створення цінності для водневих технологій, – інформує www.h2-view.com.

Також спільно з Hydrogen Alliance, Партнерство з чистого водню сприятиме досягненню цілей Європейського Союзу (ЄС), викладених у Європейській зеленій угоді.

Деякі з амбітних цілей, які партнерство має намір підтримати, включають скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року та розгортання 6 ГВт потужності водневого електролізера до 2024 року та 40 ГВт до 2030 року, як зазначено у Водневій стратегії ЄС.

Під час запуску Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії, відзначила, що нове партнерство будується на основі багаторічної співпраці.

«Це новий великий крок вперед у тому, щоб перенести інноваційні технології з лабораторії до фабрики і, зрештою, до європейського бізнесу та споживачів. Чистий водень – це енергія наступного покоління», – додала вона.

У свою чергу Рене Шутте, голова ради директорів FCH JU наголосив, що водень як «нульовий герой» безумовно необхідний для досягнення кліматичних цілей.

“Побудова водневого ланцюга створення вартості та економіки відкриває багато можливостей у Європі як лідера у створенні навичок, знань та робочих місць, – вважає він. – Це можна отримати лише шляхом спільного дослідження, інновацій та спільних інвестицій державних та приватних партнерів. Партнерство з чистого водню сприятиме цьому».

Водночас Європейська комісія заявила, що підтримає Партнерство з чистого водню з 1 мільярдом євро в період з 2021 по 2027 рік.