Китайська нафтогазова та хімічна корпорація Sinopec провела онлайн-церемонію запуску пілотного проєкту з виробництва зеленого водню потужністю 10 000 тонн. Надалі проєкт, названий Sinopec Xinjiang Kuqa Green, буде розширено – потужність становитиме 20000 тонн зеленого водню у рік, що зробить його «найбільшим у світі проєктом із виробництва зеленого водню за допомогою сонячної енергії».

Завод з виробництва водню використовуватиме сонячну електроенергію. Виробничий ланцюжок складається з п’яти ланок: виробництво фотоелектричної енергії, передача та перетворення електроенергії, електроліз води, зберігання й транспортування водню.

Загальний обсяг інвестицій оцінюється в 3 мільярди юанів (470,77 млн доларів США).

У межах проєкту Sinopec побудує нову сонячну фотоелектричну електростанцію з встановленою потужністю 300 МВт з річним виробленням електроенергії 618 мільйонів кіловат-годин, водневу електролізну установку потужністю 20000 тонн на рік, резервуар для зберігання водню ємністю 210000 стандартних куб. метрів на годину, а також допоміжні об’єкти з передачі та перетворення електроенергії.

Очікується, що об’єкт буде введено в експлуатацію у червні 2023 року. Зелений водень поставлятиметься в Sinopec Tahe Refining & Chemical для заміни існуючого природного газу та джерел енергії, що використовуються у виробництві водню. За оцінками, викиди вуглекислого газу знизяться на 485 000 тонн на рік.

У заяві корпорації наголошується, що все основне обладнання та матеріали, що використовуються при будівництві заводу, виготовляються у Китаї, включаючи фотоелектричні модулі, електролізери, резервуари для зберігання водню та трубопроводи.

Китай є найбільшим у світі виробником водню, значна частина якого виробляється з викопного палива, а частка вугілля (як сировина) становить 62% порівняно з 18% у світі. Лише 4% водню у Китаї виробляється електролізом з допомогою відновлюваних джерел енергії. У 2019 році країна виробила понад 21 млн т водню із 70 млн т, вироблених у світі.

Як найбільший виробник водню в Китаї, Sinopec в даний час виробляє близько 3,9 мільйони тонн водню на рік.