https://elektrovesti.net

Данська інвестиційна група Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) оголосила про початок розробки проєкту Catalina у партнерстві з Enagás, Naturgy, Fertiberia та Vestas. Партнери збираються побудувати в Іспанії, в автономному співтоваристві Арагон, 5 ГВт сонячних та вітрових електростанцій, які живитимуть 2 ГВт електролізерів, що виробляють зелений водень.

Після виходу на повну потужність Catalina вироблятиме зелений водень в об’ємах, достатніх для покриття 30% поточного споживання H2 в Іспанії.

Перша черга проєкту Catalina зараз перебуває на просунутій стадії розробки, її будівництво планується розпочати наприкінці 2023 року. Вона складатиметься з 1,7 ГВт вітрових та сонячних електростанцій, а також електролізерів загальною потужністю 500 МВт, здатних виробляти понад 40 тисяч тонн зеленого водню на рік.

Арагон буде пов’язаний з Валенсією трубопроводом, яким зелений водень поставлятиметься на сучасний завод з виробництва «зеленого» аміаку з річною продуктивністю 200 тисяч тонн. Цей аміак буде, у свою чергу, перетворений на «зелені та стійкі» добрива на заводі Fertiberia, учасника консорціуму. Зелений водень також використовуватиметься для декарбонізації інших промислових процесів та підмішування в газові мережі.

У січні 2022 року на чолі з нафтогазовим концерном Repsol в Іспанії стартувала ініціатива SHYNE (Spanish Hydrogen Network), яка націлена на будівництво 2 ГВт електролізерів.

У грудні 2021 року іспанський енергетичний гігант Iberdrola та компанія H2 Green Steel підписали угоду про будівництво заводу з виробництва зеленого водню із встановленою потужністю електролізу 1 ГВт на Піренейському півострові.