У Намібії планують розробити новий великомасштабний проєкт зеленого водню вартістю 9,4 млрд $. Для його розробки та втілення місцевий уряд обере Hyphen Hydrogen Energy, – повідомляє www.h2-view.com.

Йдеться про приблизно 300 000 тонн зеленого водню на рік, який буде використовуватись як для внутрішніх потреб й стане експортним потенціалом. Спочатку буде впроваджено 2 ГВт відновлюваної генерації електроенергії, яка вироблятиме зелений водень, а у подальших фазах її планують збільшити до 5 ГВт і 3 ГВт потужності електролізера.

Цей проєкт, розташований у національному парку Цау/Хеб, позначить країну на карті зеленого водню, оскільки Намібія має намір стати ключовим глобальним гравцем у експорті водню та аміаку.

Марко Раффінетті, генеральний директор Hyphen Hydrogen Energy, сказав: «На першому етапі, виробництва, яке очікується у 2026 році, буде створено 2 ГВт потужності відновлюваної генерації електроенергії для виробництва зеленого водню для перетворення в «зелений аміак» з орієнтовними капіталами у $4,4 млрд. Подальші фази наприкінці 2020-х розширять об’єднані потужності відновлюваної генерації до 5 ГВт і 3 ГВт потужності електролізера, збільшуючи сукупні інвестиції до 9,4 млрд доларів. Національний парк Цау //Хеб входить до п’ятірки найкращих місць у світі для недорогого виробництва водню, користуючись поєднанням розташованих на суші вітрових і сонячних ресурсів поблизу моря та наземних експортних маршрутів на ринок».

Нангула Уаанджа, генеральний директор Ради сприяння та розвитку Намібії, додав: «Це саме той тип інвестицій, який прагне залучити рада, оскільки вони відповідають нашим завданням розблокувати інвестиційні можливості, що будуть рухати економіку вперед, і, що найголовніше, покращити якість життя всіх намібійців. Це визначний проект, який дозволить країні створити в середньому 15 000 безпосередніх робочих місць протягом чотирьох років комбінованого будівництва та 3 000 постійних прямих робочих місць протягом 40-річного періоду експлуатації, одночасно сприяючи іншим зусиллям зі стимулювання економічного відновлення. Ми з нетерпінням чекаємо Hyphen як інвестора в Намібії та підтверджуємо прагнення Ради створити сприятливе середовище для інвестування, надати необхідну підтримку всім інвесторам та забезпечити постійну легкість ведення бізнесу в Намібії».