Австралійський уряд має намір інвестувати 132 млн доларів у будівництво інфраструктури для водневих заправних станцій та зарядної інфраструктури для електромобілів. Водночас урядовці наразі не готові запроваджувати знижки та пільги для покупців електромобілів та вказувати конкретні терміни виведення з ринку машин із ДВЗ.

За словами прем’єр-міністра Австралії Скотта Моррісона, фонд Future Fuels Fund забезпечить “австралійський шлях” зниження транспортних викидів шкідливих речовин. При цьому країна має намір дотримуватися досить помірної політики. Про це інформують Єлектровєсті.
«Ми не змушуватимемо австралійців відмовлятися від машин, які вони придбали чи карати за допомогою заборон і податків тих, хто найменше може собі це дозволити. Натомість стратегія буде спрямована на зниження вартості транспортних засобів з низьким або нульовим викидом», – заявив прем’єр-міністр.

Додатково до кінця червня 2025 року буде виділено близько 53 млн доларів на купівлю електромобілів та електричних автобусів для уряду та бізнесу. Втім, представники промисловості та екологи-активісти заявляють, що знижки та податкові пільги просто необхідні для підвищення інтересу до екологічно безпечних автомобілів. В Австралії транспорт є третім за обсягами джерелом викидів вуглекислого газу.

Водночас  найбільш населений штат Новий Південний Уельс у наступні чотири роки витратить на будівництво електричних зарядок для автомобілів близько 126,87 млн. доларів, а другий за населеністю, – Вікторія – близько 21,5 млн. доларів на будівництво зарядної інфраструктури, також тут планують заміну урядових авто на електротранспорт до 2023 року.

За прогнозами федеральної влади до 2035 року викиди вуглекислого газу знизяться більш, ніж на 8 млн т, якщо  щорічні продажі легкових авто та легких вантажівок на електриці та гібридних двигунах в державі зростуть до 30%.

У 2018 році Моррісон відхилив пропозицію опозиції, яка мала мету — досягти зростання продажів електромобілів до 50% від загальної кількості до 2030 року. Міністр заявив, що це означатиме «кінець вихідних» для австралійців, які регулярно виїжджають із трейлерами та човнами до узбережжя. Проте нещодавні опитування показують, що 64 % жителів країни не проти того, щоб усі автомобілі, що продаються в державі, стали екологічно безпечними до 2035 року в обов’язковому порядку, а 71 % опитаних підтримав урядові субсидії для покупців електромобілів.

У першій половині 2021 року в Австралії продано рекордні для країни 8688 електричних та гібридних автомобілів. Щоправда, це лише 1,6 % від загальної кількості проданих машин. Для порівняння, у Норвегії у вересні продажі електромобілів склали 80%.

Наразі в Австралії діє близько 3000 громадських зарядних станцій. Для порівняння, лише у Каліфорнії є понад 73 000 зарядних станцій різних форм власності.

Інвестиції в розвиток транспортної інфраструктури були анонсовані через кілька тижнів після того, як Морісон і його уряд поставили за мету досягти нульових викидів вуглекислого газу до 2050 року під тиском зарубіжних активістів та інститутів — вони стверджують, що один із найбільших виробників вугілля та газу робить недостатньо для боротьби із глобальними змінами клімату.