https://ecotech.news

Концентрація парникових газів в атмосфері продовжує залишатися на рекордно високих рівнях. У разі відсутності негайного та масштабного скорочення викидів парникових газів, утримання глобального потепління на рівні 1,5°C буде неможливим, а його наслідки будуть катастрофічними для людей та планети. Про це йдеться у дослідженні «United in Science 2021», яке презентував генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш.
Як повідомляється у звіті, викиди CO2 від використання викопних видів палива повернулися на допандемічний рівень. Свого максимуму обсяг викидів досяг у 2019 р. і становив 36,64 ГтСО2. У 2020 р., у зв’язку з економічним спадом через пандемію COVID-19, відбулося значне зниження викидів на 1,98 ГтСО2 (5,6%).
У період січень — липень 2021 р. глобальні викиди від діяльності енергетичного та промислового секторів вже дорівнювали показнику за аналогічний період 2019 р. Але викиди від автомобільного транспорту залишалися приблизно на 5% нижчими.
Зростання кількості країн, які прагнуть досягти нульового показника викидів, є обнадійливим. На сьогодні такими сталими цілями країн охоплюються близько 63% глобальних викидів. Але дослідники наполягають на необхідності того, щоб усі країни взяли на себе зобов’язання до 2050 р. досягти нульового показника викидів. І ці зобов’язання мають бути підкріплені конкретними довгостроковими стратегіями та посиленими національно визначеними внесками, які спільно скоротять глобальні викиди на 45% до 2030 р. (у порівнянні з рівнем 2010 р.).