Україна має намір виробляти водень з атомної енергії

 

Міністерство енергетики України розглядає можливість виробництва водню з атомної енергії та природного газу. Про це заявив заступник міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

 

“Ми у своїх дискусіях у Міністерстві дійсно дивимося на атомно-водневу енергетику в Україні та перспективи використання водню з атома. Також ми дивимося на перспективи використання водню з природного газу”, – сказав він.

При цьому заступник міністра зазначив, що для експорту в європейські країни мова йде тільки про “зелений” водень, тобто з вітрової та сонячної енергії. Але в Євросоюзі вже йде активна дискусія щодо визнання атомної енергетики “зеленою”. “У європейській стратегії Україна розглядається як країна, з якої можна транспортувати “зелений” водень, в першу чергу до Німеччини. Тому що Німеччина поставила дуже амбітні плани до 2030 року мати значну частку водню у своїй енергосистемі. Україна розглядається як потенційна країна, яка буде виробляти та поставляти водень туди”, – цитує Ярослава Демченкова УНІАН.

Міністерство енергетики найближчим часом розробить стратегію водневої економіки України та регуляторне поле для запуску ринку водню в нашій країні.

Воднева стратегія є невід’ємною частиною європейської зеленої угоди. Ця масштабна ініціатива покликана перетворити Європу на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Єврокомісія окремо виділяє Україну як пріоритетного партнера у розвитку водневої енергетики, враховуючи її природні ресурси, взаємопов’язаність інфраструктури та технологічний розвиток.

Нагадаємо, у червні Міністерство енергетики України приєдналося до Європейського альянсу з чистого водню.