https://greendeal.org.ua

Україна за допомогою Німеччини повинна стати експортером «зеленої» енергії. Експерт Андреас Кульман вважає що це повинно обов’язково відбутися в рамках реалізації «Північного потоку-2».

«Зараз Україна заробляє на транзиті російського газу в Європу через свою територію понад мільярд євро на рік. Але в майбутньому газ до Німеччини буде доставлятися з Росії безпосередньо по прокладеному в Балтійському морі трубопроводу «Північний потік-2». Україна втрачає на цьому не тільки джерело доходу, вона побоюється і геополітичних ускладнень», – цитує експерта greendeal.org.ua.

«Нещодавно Німеччина зобов’язалася вкласти близько 150 млн євро в фонд, який буде займатися розвитком «зеленої »енергетики в Україні. Для України вони будуть бажаною підмогою: вона так чи інакше хоче пробитися в число великих виробників відновлюваної енергії, щоб отримати нові джерела доходу і стати більш незалежною від російського газу», – вважає він.

Есперт також відзначив, що Україна має в своєму розпорядженні аналітичну інформацію про те, що потрібно зробити в сфері енергетики. Але реалізація залишає бажати кращого. Багато інвесторів цікавиться перспективною темою «зеленого» водню. Є вже і пілотні проекти, в яких вони можуть безпосередньо брати участь. «Але тема водню запрацює тільки в тому випадку, якщо буде цілеспрямовано і організовано розвиватися установка поновлюваних потужностей», – додав Андреас Кульман.

«Ми в ЄС і Німеччині хочемо купувати водень з нульовим вуглецевим слідом, а не вироблений за допомогою викопних енергоносіїв. Маю надію, що після узгодження «Північного потоку-2», Україна знову зверне увагу на питання зниження негативного впливу людини на клімат і розвиток поновлюваних видів енергії», – каже він.

Також Андреас Кульман впевнений, що без водню до 2045 року неможливо досягнути поставлених кліматичних цілей. «Нам буде потрібно багато водню, і значна частка буде надходити не з Німеччини і не з ЄС. Ми не можемо обійтися без імпорту з інших країн. І Україна була б хорошим партнером», – підсумував він.