Україна і Данія підписали угоду про співпрацю у сфері енергетики

Україна і Данія підписали угоду про співпрацю в межах програми енергетичного партнерства між країнами в 2021-2026 роках, – йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства закордонних справ.

“Данія є одним із європейських лідерів у здійсненні переходу до зеленої енергетики. Україна, своєю чергою, поділяє цілі Європейського зеленого курсу. Тому я бачу значний потенціал для поглиблення співпраці наших держав у розвитку поновлюваних джерел енергії та посилення енергетичної безпеки”, – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Україна докладає значні зусилля для реалізації проєктів, спрямованих на зменшення традиційного споживання енергії, підвищення рівня енергоефективності та впровадження енергозберігаючих технологій.

Згідно з повідомленням, угода між міністерствами стане новим етапом поглиблення міжурядової співпраці, яку буде зосереджено на зміцненні середовища для стійких енергетичних рішень і технологій, заснованих на данському досвіді й технічної допомоги, а також можливостей, що відкриваються для компаній, які працюють із зеленою енергетикою.

Данське енергетичне агентство в рамках співпраці внесе свій внесок у вигляді консультацій, технічної допомоги та взаємного навчання фахівців українського енергетичного сектора.