https://iclub.energy

Африка володіє великими пустельними територіями і відмінними сонячними й вітровими ресурсами, відтак європейці вже давно розглядаєть її як потенційного постачальника зеленої енергії, в тому числі водню. Днями британська компанія Chariot оголосила про підписання угоди про взаєморозуміння з урядом Мавританії щодо реалізації проекту з виробництва зеленого водню потужністю до 10 ГВт (Project Nour). Про це інформують Електровєсті.

Проекту Nour були надані ексклюзивні права на материкову і морську територію загальною площею близько 14400 км для проведення попередніх техніко-економічних досліджень з метою виробництва електрики на основі енергії сонця і вітру з подальшим використанням цієї електроенергії для виробництва зеленого водню і кисню. Іншими словами, особливістю проекту стане виробництво водню за допомогою офшорної вітрової електроенергії.

 Нагадаємо, у першому десятилітті нинішнього століття був розроблений масштабний проект Desertec, який передбачає будівництво 100 ГВт сонячної генерації в пустелі Сахара і перекидання електроенергії в Європу. Проект не реалізували, але ідея лежить на поверхні. В ЄС мало вільних територій для будівництва сонячних і вітрових електростанцій, а сонячні і вітрові ресурси не найвидатніші. Тому європейці, звичайно, стануть освоювати Африку в якості «енергетичної житниці».

 У квітні цього року повідомлялося, що британська компанія Xlinks планує з’єднати Марокко і Великобританію підводним кабелем довжиною 3800 км для передачі електроенергії і побудувати в цій північноафриканській країні енергетична ВДЕ-комплекс потужністю 10,5 гігават (ГВт), а також гігантське сховище електроенергії.

У травні 2021 року компанія CWP Global зі штаб-квартирою в Австралії підписала меморандум про взаєморозуміння з урядом Мавританії про реалізацію проекту з виробництва зеленого водню і будівництва призначених для цього 30 ГВт сонячних і вітрових потужностей (Aman project) на ділянці площею 8500 км2 в пустелі на півночі країни. Водень планується поставляти на «глобальні ринки». Про подальше просування проекту поки нічого невідомо.

У серпні Німеччина і Намібія підписали угоду на предмет виробництва і поставок в ФРН «дешевого» зеленого водню.