Air Liquide оголосила про намір побудувати електролізер потужністю 30 МВт для виробництва зеленого водню в Оберхаузені в Німеччині.
Енергетична компанія співпрацюватиме з Siemens для реалізації проекту та використовуватиме фінансування Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.
Air Liquide інвестує 8 мільярдів євро (9,4 мільярда доларів) у низьковуглецевий ланцюг створення вартості водню до 2035 року.
Протонообмінний мембранний електролізер потужністю 20 МВт має запрацювати до 2023 року (згодом його розширять до 30 МВт). Електролізер буде інтегровано в існуючу місцеву інфраструктуру трубопроводів Air Liquide для забезпечення ключових галузей промисловості та мобільності відновлюваним воднем в одному з найбільш промислово розвинених регіонів Німеччини.
Проект стане першим масштабним виробництвом відновлюваного водню, підключеного до існуючих водневих та кисневих трубопроводів для підтримки таких галузей, як металургія, хімічна промисловість, нафтопереробка та мобільність у Північному Рейні-Вестфалії.