Австралійський регіон Північна територія надав пріоритетний статус проєкту виробництва «зеленого» водню за новою технологією: воду для електролізу планується вловлювати у повітрі, а потім розділяти на водень і кисень з використанням сонячної енергії. Будівництво підприємства Desert Bloom Hydrogen з виділення водню з водяної пари розпочнеться у цьому році, – інформує nangs.org.

Обсяг інвестицій у цей проєкт оцінюється в $10,75 млрд. Ініціатором проєкту виступає австралійська компанія Aqua Aerem за підтримки сінгапурської Sanguine Impact Investment. За твердженням виконавчого директора Aqua Aerem Джерарда Рейтера, на відміну від багатьох інших проєктів із виробництва «зеленого» водню, які поки що залишаються на папері, будівництво підприємства розпочнеться вже найближчим часом.

“Технологія Desert Bloom Hydrogen забезпечує інноваційний підхід до забезпечення сталого водопостачання, що має важливе значення для отримання відновлюваного водню і буде особливо цінним у посушливих районах”, – заявила міністр енергетики Північної території Єва Лоулер.