Компанія British Petroleum (BP.L) заявила про плани створити великомасштабний завод із виробництва зеленого водню на північному сході країни, щоб допомогти Великобританії відмовитися від викопного палива.

Проект, який отримав назву HyGreen Teesside, націлений на виробництво 60 МВт «зеленого» водню, що отримується за допомогою енергії вітру, води та сонця до 2025 року, – інформують Електровєсті.

Окрім раніше анонсованого «блакитного» водневого проекту, що виробляється з природного газу, два заводи в Тіссайді можуть забезпечити 30% планового виробництва водню у Великій Британії на 2030 рік.

Уряди та енергетичні компанії роблять ставку на те, що чистий водень відіграватиме провідну роль у зусиллях щодо зниження викидів парникових газів, але його майбутнє використання та витрати на нього дуже невизначені.

Британський уряд націлений на виробництво 5 ГВт низьковуглецевого водню до 2030 року, щоб замінити природний газ в енергопостачанні близько трьох мільйонів будинків, а також у промисловості та транспорті. За словами лондонської компанії, проект HyGreen Teesside, який розроблятимуть у кілька етапів, може забезпечити виробництво водню до 500 МВт до 2030 року.

«Це чудова новина після нещодавнього саміту COP26, і я з нетерпінням чекаю на можливість підтримати промисловість у розробці нових технологій, оскільки ми будуємо більш чисту транспортну систему і працюємо над досягненням нульового майбутнього», – сказав міністр транспорту Великобританії Грант Шаппс.

Компанія планує розпочати видобуток до 2025 року та заявила, що остаточне інвестиційне рішення щодо проекту очікується у 2023 році.