До 2050 року глобальний обсяг інвестицій у водневу економіку досягне 10 трлн доларів США. Це створить потужний ефект й призведе до значного зниження капітальних витрат та вартості водню. Також через два роки зелений водень, що виробляється електролізерами, які працюють на відновлюваній електроенергії, стане дешевшим від сірого водню на деяких ринках. а до 2026 року так буде в усьому світі, навіть у нафтогазових країнах, – цитують Електровєсті відповідне дослідження Rethink Energy.

Щодо конкурентоспроможності зеленого/сірого водню існують суперечливі оцінки. На думку аналітиків інвестиційного банку Morgan Stanley, у США зелений водень може стати конкурентоспроможним порівняно із сірим. Але вчені німецького дослідницького центру Agora Energiewende вважають, що навіть ціни на викиди вуглецю від 100 до 200 євро за тонну буде недостатньо, щоб зробити водень, що відновлюється, досить конкурентоспроможним.

З урахуванням оголошених виробничих планів глобальні потужності з випуску електролізерів, ймовірно, до 2030 значно перевищать 100 ГВт, що більш, ніж достатньо для задоволення існуючих державних або корпоративних цілей.

Також за прогнозами, річне світове споживання водню до 2050 року збільшиться у 10 разів і становитиме 771 мільйон тонн, що допоможе «декарбонізувати 25% усієї споживаної енергії». Для порівняння, в останній доповіді IRENA прогнозується річне споживання на рівні 420 млн. тонн до того ж терміну.

У звіті Rethink Energy також прогнозується, що до 2050 року водень живитиме 95% великовантажних автомобілів, 22% легких комерційних автомобілів і 2,4% пасажирських автомобілів, а «зелений» аміак стане паливом для 74% морських суден.