Європейські оператори систем передачі (TSO) Enagás, Snam і GRTgaz підписали угоду, згідно з якою компанії запускатимуть спільні ініціативи щодо прискорення впровадження водню. В якості першої спільної ініціативи Enagás, Snam і GRTgaz інвестують по 33 мільйони євро (37 млн доларів) у фонд інфраструктури чистого водню (Clean H2 Infra Fund) як «якорні інвестори», що передбачатиме спільні інвестиції приблизно в 100 млн євро (113 млн доларів США).

Марселіно Ореха, генеральний директор Enagás, відзначив, що європейські газотранспортні оператори є ключовими гравцями в боротьбі зі зміною клімату і ця ініціатива ідеально вписується в проєкти, які просуває Enagás, що ґрунтуються на стратегії сприяння справедливому енергетичному переходу. «Цей консорціум є яскравим прикладом співпраці між трьома європейськими операторами операційної системи та відіграє дуже важливу роль у декарбонізації енергії в майбутньому», – додав він.

«За допомогою цієї угоди три головні європейські оператори систем транспортування зобов’язуються працювати разом і робити внесок у прискорення енергетичного переходу на континенті та за його межами відповідно до пакету Fit for 55 та водневої стратегії ЄС. Мережі транспортування та зберігання, які ми вже маємо, будуть мати важливе значення для того, щоб декарбонізація була прибутковою. Ми готові ділитися своїми можливостями та підтримувати нові інвестиційні ініціативи, такі як Clean H2 Infra Fund, таким чином пропагуючи проекти з зеленого водню, які ставлять нас на шлях до вуглецевої нейтральності»,  – наголосив генеральний директор Snam Марко Альвера.