https://elektrovesti.net

Австралійський стартап Hypersonix створив нову гіперзвукову систему запуску супутників Wirraway, яка зробить їх набагато доступнішими та екологічнішими. Вона складається з літака під назвою Delta Velos Orbiter і ракети-носія першого ступеня Boomerang. Обидві частини багаторазові. У майбутньому така розробка стане в нагоді для гіперзвукових літаків, які зможуть перетнути Атлантичний океан за годину.

Апарат Delta Velos зможе запускати невеликі супутники на низьку навколоземну орбіту. Головна особливість цього літального апарату – силова установка з чотирьох гіперзвукових прямоточних повітряно-реактивних двигунів (ГПВРД, scramjet), які працюють на екологічному водні. Двигуни зможуть розганятися від 5 до 12 махів (6 125-14 700 км/год).

Літальний апарат створять із використанням керамічних композиційних матеріалів. Автори розробки зазначають, що Delta Velos зможе працювати практично з будь-яким прискорювачем, проте верхній щабель доведеться створювати унікальним. Планується, що апарат зможе доставляти корисне навантаження вагою до 50 кг на низьку навколоземну орбіту (LEO) або геліосинхронну орбіту (SSO).

Сама концепція проста – у носія Boomerang є орбітальний апарат Delta Velos. Він розганяється до швидкості 5 махів, а потім повертається на базу. Потім літак продовжить летіти з максимальною швидкістю 12 махів. Коли він досягне верхніх шарів атмосфери, зможе запустити сам супутник.