https://www.h2-view.com

Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) та Рада водню, глобальна коаліція генеральних директорів, підписали Угоду про партнерство для спільного просування зеленого водню в енергетичній системі та внесення значного внеску до глобального нульового рівня мережі. Про це повідомляє hydrogencouncil.com

 Угода, підписана Генеральним директором IRENA Франческо Ла Камерою та виконавчим директором Ради водню Дерилом Вілсоном, позначає нову віху в історії співпраці між двома організаціями, поєднуючи досвід IRENA з відновлюваних джерел енергії з розгалуженою мережею Ради водню – понад 120 компаній-членів у всьому ланцюжку створення вартості водню.

«Прогноз світового переходу на енергетику IRENA дає зрозуміти, що ми повинні терміново активізувати дії на всіх напрямках переходу для досягнення наших цілей у сфері клімату та сталого розвитку, – відзначив генеральний директор IRENA Франческо Ла Камера. – Зелений водень є критичною опорою для декарбонізації енергетичних систем. Завдяки сьогоднішній угоді ми значно збільшимо обмін знаннями та міжнародне співробітництво й скоординовані дії у цьому просторі».

«Нас об’єднує спільне бачення водню як засобу швидкої та суттєвішої інтеграції відновлюваних потужностей, а також більшої економічної ефективності та оптимізації на рівні енергетичної системи, – додав виконавчий директор Ради з водню Даріл Вілсон. – Звіт Ради щодо збільшення масштабів водню показує ключову роль чистого водню, що виробляється різними низьковуглецевими шляхами, у забезпеченні глибокої декарбонізації, забезпечуючи при цьому необхідну гнучкість та стійкість для наших енергетичних систем. Державно-приватне співробітництво з такими партнерами, як IRENA, має вирішальне значення для здійснення цієї глибокої трансформації. Ми з нетерпінням чекаємо наступного розділу нашого партнерства та прискорення разом переходу до нульового рівня».

З акцентом на прискорення поширення водню у всьому світі, дві організації обмінюватимуться знаннями, найкращими практиками та даними, зокрема про вартість та обсяги електролізерів, основи політики, системи сертифікації та технічними стандартами безпеки. Угода про партнерство також спиратиметься на взаємодоповнюючі сили та спільноти IRENA та Ради водню для досягнення цілей Спільної рамочної програми IRENA щодо зеленого водню.