Італійський металургійний комбінат Acciaierie d’Italia (колишній Ilva), який перебуває у спільній власності уряду Італії та корпорації ArcelorMittal, підписав меморандум про взаєморозуміння з національним оператором газопровідних мереж Snam щодо спільної розробки сталевої продукції для безпечного зберігання й транспортування водню.

Угода передбачає спільну роботу з декарбонізації меткомбінату. Цієї мети планують досягти за допомогою заміщення природного газу “зеленим” воднем і біометаном. При цьому партнери створюватимуть інфраструктуру з виробництва, дистрибуції та зберігання водню.

На меткомбінаті, розташованому в Таранто на півдні Італії, вже проводилися експерименти з підмішування в природний газ до 10% водню. А нещодавно, як повідомляє Snam, цей показник удалося успішно довести до 30%.

Як заявляють партнери, дослідження у цій галузі продовжуватимуться з кінцевою метою повного заміщення природного газу на виробництві. Тепер питання полягає у тому, які зміни потрібно буде внести до газового обладнання, що діє, і яким чином це здійснити.