https://www.h2-view.com

Мавританія може отримати вигоду з нового масштабного проекту зеленого водню потужністю 10 ГВт, розробленого урядом Мавританії та Chariot Energy відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння. Про це повідомляє www.h2-view.com. Основою цієї угоди є перетворення африканської нації на світового лідера у виробництві зеленого водню потужністю до 10 ГВт, що очікується від “Проекту Nour”.

Проект Nour отримає значну вигоду від сонячних і вітрових ресурсів Мавританії – ключового компоненту у виробництві зеленого водню, який може дозволити країні виробляти один з найдешевших зелених воднів у всьому світі. Це може перетворити Африку та країну  в основного виробника та експортерв носія чистої енергії на світові ринки, адже попит на зелений водень найближчими роками зросте.

Для досягнення цієї амбітної мети Проект Nour отримав ексклюзивність щодо берегової та морської території загальною площею приблизно 14 400 км2 для проведення попереднього техніко-економічного обґрунтування. Йдеться про виробництво електроенергії з сонячних та вітрових ресурсів, які можуть бути використані при електролізі для розщеплення води для виробництва зеленого водню.

Наступним кроком буде здійснення процесу партнерства в надії створити консорціум класу слів для реалізації проекту. Міністр Абдессалам Ульд Мохамед Салех з Міністерства нафти, шахт та енергетики Мавританії сказав: «Розвиток зеленої водневої промисловості Мавританії обіцяє принести поєднання екологічних, економічних та соціальних переваг для нашої країни. У нас є потенціал і бажання стати світовим лідером у галузі виробництва водню з відновлюваних джерел енергії. Міністерство раде підписати цю угоду з Chariot і сподівається на довге та корисне партнерство».

Виконуючий обов’язки генерального директора Chariot Адоніс Пуруліс додав: «У Мавританії компанія Chariot має історію значних інвестицій та залучення партнерів світового класу до проектів, і ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з урядом Мавританії для прискорення проекту Nour. Це потенційно великий новий ринок, який має принести багато переваг усім сторонам. Ми дякуємо уряду Мавританії за можливість співпрацювати з ними у тому, що, на нашу думку, буде одним з найбільших проектів такого роду в Африці, і з нетерпінням чекаємо на оновлення попереднього техніко-економічного обґрунтування”.