https://metallurgprom.org

Німецький уряд надасть фінансування для проєкту корпорації ArcelorMittal з будівництва заводу “зеленої сталі” з використанням технологій водневої металургії. Про це заявила Міністр навколишнього середовища Німеччини Свен Шульце (Svenja Schulze), – повідомляють Електровєсті.

ArcelorMittal збирається побудувати промислову установку з отримання відновленого заліза (DRI) за допомогою водневих технологій на базі металургійного комбінату в Гамбурзі. На першому етапі джерелом водню стане коксовий газ, що надходить з коксохіму на комбінаті. Але в подальшому передбачається отримувати водень шляхом електролізу з використанням відновлюваної енергії.

Загальна вартість проєкту становить 110 млн євро. З них на частку державного фінансування припаде 50% або 55 млн євро. Виділення цієї суми повинна схвалити Європейська комісія. Введення в дію нової установки заплановано на 2025 рік.

До 2030 р ArcelorMittal розраховує довести виробництво безвуглецевої сталі до понад 1 млн тонн на рік. За рахунок цього можна буде зменшити щорічні викиди вуглекислого газу на 800 тисяч тонн.