
Нафтогазові компанії Shell і Uniper спільно займатимуться прискоренням розвитку водневої економіки в Європі
Нафтогазові компанії Shell Gas & Power Developments і Uniper Hydrogen мають намір зайнятися прискоренням розвитку водневої економіки в Європі. Про це йдеться в повідомленні Uniper. Обидві компанії спільно шукатимуть
можливості для того, щоб попиту в промисловості і на транспорті відповідали поставки, виробництво і зберігання водню, – йдеться в релізі.
Компанії почнуть роботу з оцінки потенційної синергії для прискорення реалізації існуючих проектів в Німеччині, Нідерландах й, можливо, інших європейських країнах. Зокрема, йдеться про вивчення варіантів для розвитку водневої економіки, включаючи необхідну інфраструктуру для великомасштабної транспортування водню і CO2 з портів Роттердама і Вільгельмсхафена в промисловий центр Німеччини – землю Північний Рейн-Вестфалія (NRW).
Можливі інфраструктурні проекти можуть включати НПЗ Shell Rheinland, де триває робота з перетворення існуючого нафтопереробного активу в сучасний енергетичний і хімічний виробничий парк. Також Uniper продовжить вивчення поставок водню з існуючих виробничих майданчиків Uniper в Роттердамі і Вільгельмсхафені компанії Shell Energy і майданчик Chemicals Park Rheinland в Весселінг і Годорфе.
Shell впевнена, що воднева енергетика реальна: “Ми раді працювати з Uniper у вивченні можливостей створення необхідної інфраструктури, щоб зробити водневу економіку реальністю”, – зазначив віце-президент Shell Hydrogen Пол Богерс.
Щоправда, технічний директор Saudi Aramco Ахмад Аль-Ховайтер вважає, що широкомасштабне виробництво “блакитного” водню навряд чи почнеться в цьому десятилітті. “Я б сказав, що масштабування водневої енергетики відбудеться не раніше 2030 року. Це дуже схоже на галузь зрідженого природного газу, де спочатку полягає off-take договір, а потім здійснюються капітальні вкладення і необхідні перетворення “, – пояснив Ахмад Аль-Ховайтер.
“З того моменту, як ви отримаєте чіткі комерційні угоди про масштаби реалізації, ви можете говорити про п’яти-шестирічний цикл капіталовкладень для інвестування у виробництво. Ось чому я сказав, що ми не побачимо широкомасштабних вкладень до 2030 року, – додав він.