https://glavcom.ua

Компанії TotalEnergies, Air Liquide і VINCI спільно з іншими великими міжнародними компаніями створюють «найбільший в світі» фонд, який буде вкладатися в рішення, що стосуються «інфраструктури чистого водню». Партнери хочуть довести розмір Фонду до 1,5 мільярди євро і вже отримали зобов’язання від діючих та потенційних учасників в розмірі 800 мільйонів євро.

Мета підприємства – прискорити зростання екосистеми чистого водню за рахунок інвестування у великі стратегічні проекти і використання переваг альянсу промислових і фінансових гравців. Фонд інвестуватиме у весь ланцюжок створення вартості відновлюваного і низьковуглецевого водню в найбільш багатообіцяючих регіонах Північної і Південної Америки, Азії та Європи.

В якості «якірних» партнерів, TotalEnergies, Air Liquide і VINCI Concessions інвестують в Фонд по 100 мільйонів євро кожен. Фондом  керуватиме Hy24, нове спільне підприємство 50/50 Ardian, приватного інвестиційного дому і FiveT Hydrogen, інвестиційної платформи чистого водню. Партнерами фонду стали також Plug Power, Chart Industries, Baker Hughes і LOTTE Chemical, перша азійська компанія в підприємстві.

Партнери вважають, що при заявленій державній політиці й використанні позикового фінансування фонд зможе зробити внесок в розвиток водневих проектів на загальну суму близько 15 мільярдів євро.

«Як велика енергетична компанія, TotalEnergies прагне до 2050 року разом з суспільством досягти нульових викидів у глобальному масштабі в сфері виробництва і використання енергетичних продуктів споживачами», – наголошується в заяві. Патрік Пуян, голова і головний виконавчий директор TotalEnergies, заявив: «Ми вважаємо, що чистий, поновлюваний водень гратиме ключову роль в енергетичному переході, і TotalEnergies хоче стати піонером в його масовому виробництві. В даний час ми працюємо над кількома проектами, зокрема, щодо декарбонізації сірого водню, що використовується на наших європейських нафтопереробних заводах, до 2030 року. Ми переконані, що необхідні колективні зусилля, щоб дати поштовх розвитку водневого сектора і розширити його масштаби».