https://www.h2-view.com

Новий Південний Уельс може стати осередком для першого австралійського заводу з виробництва водню з деревини, а також найбільшого в країні екологічного центру з виробництва біоводню, – заявив Sweetman Renewables.

В рамках нової угоди на суму 15 мільйонів доларів між Sweetman та Сінгапурською компанією CAC-H₂ Private Limited, буде створено Центр з виробництва водню у долині Хантер. Про це повідомляє www.h2-view.com

Завод зможе перетворити тирсу в 99,999% чистого водню, використовуючи для цього технологію газифікації CAC-H₂. Цей унікальний метод виробництва чистого водню розширить можливості для розвитку екологічно чистого палива в Австралії. Перші дві виробничі лінії будуть збудовані на ділянці площею 30 акрів. Sweetman Renewables постачатиме 30 000 тонн деревної біомаси на рік, яка згодом буде перероблена на водень.

Очікується, що угода принесе приблизно 170 млн. австралійьких доларів ($126 млн) прибутку протягом 15 років, при цьому  будівництво повинно розпочатися вже найблжчим часом за умови схвалення заявки на планування.

Арман Масумі, директор групи CAC-H₂, сказав: «Спочатку ми планували розпочати лише з двох виробничих ліній, але через великий попит з боку Японії та Кореї передбачаємо швидке розширення проєкту до кількох ліній з виробництва водню та біовугілля для експортних ринків через нову потужність у порту Ньюкасл”.

Гаррі Міллар, директор Sweetman Renewables, сказав: «Ми почули заклик як штату, так і федерального уряду зробити долину Хантер центром обміну досвідом у виробництві водню. Новий завод не лише продемонструє перевірену технологію, а й створить нові робочі місця у будівництві, виробництві, транспортуванні, обробці матеріалів та обслуговуванні та обслуговуванні, привому все це буде створено в районі Ньюкасла”.