https://www.h2-view.com

Незабаром у Пакистані можуть розташувати водневу станцію потужністю 400 МВт із запланованим виробництвом водню 150 000 кг на добу в рамках нової угоди про співпрацю між Oracle Power та PowerChina International Group, – йдеться у повідомленні www.h2-view.com.

Завод, який планують розташувати в Джімпірі, Гаро або Кеті Бандар, повинен забезпечити конкурентоспроможне джерело палива для багатьох секторів, включаючи виробництво сталі та добрив, автомобілі, далекобійне судноплавство, авіацію тощо.

Підтримуючи запропоновані плани, уряд Пакистану вже розглядає пропозиції міжнародних інвесторів і створив спеціальну групу для аналізу варіантів та стратегії. Очікується, що PowerChina отримає подальшу двосторонню підтримку від китайського уряду.

PowerChina заявила, що проведе попереднє технічне обґрунтування для заводу в Пакистані. Після завершення дослідження Oracle візьме на себе провідну роль у розвитку партнерства та організації фінансування проєктів. Обидві компанії підпишуть контракти на розробку за конкурентоспроможними цінами.

«Зелений водень є потенційно єдиним найважливішим інструментом, який має міжнародне співтовариство в наших колективних спробах переходу до вуглецевого нейтрального майбутнього, – заявив генеральний директор Oracle Нахід Мемон. – Я радий оголосити про нашу угоду з PowerChina, оскільки ми вивчаємо варіанти спільної розробки «зеленого» водневого заводу в Пакистані, який представлятиме перше виробниче підприємство такого роду в країні і може підтримувати кілька галузей промисловості, включаючи виробництво сталі та добрив, виробництво електроенергії, судноплавство та авіаційна промисловість».

«Я радий, що ми уклали угоду з PowerChina, враховуючи позицію та досвід цієї компанії у сфері енергетики та розвитку електроенергетики та укладання контрактів. Ми спільно плануємо створити водневу установку потужністю 400 МВт для виробництва приблизно 150 000 кг зеленого водню на добу», – додав він.