https://elektrovesti.net

У Великобританії представили проект безпілотної субмарини, що працює на водні. Завдання підводного дрона – збір пластикового сміття в океані і вантажні перевезення.

Модульні підводні човни виробництва Oceanways Technologies зможуть виконувати кілька місій. Головна – перевезення вантажів по Великобританії, а також їх доставка в європейські країни. Крім того, водневі підводні човни можуть допомогти очистити океан від забруднення, збираючи пластикове сміття на пілотному маршруті між Глазго і Белфастом.

Компанія Oceanways Technologies перемогла в конкурсі з технологій для екологічно чистої морського середовища, організованому урядом Великобританії. Компанія надала проект, який вивчає можливість запуску автономної підводного човна, що працює на водні, по маршруту між Шотландією і Північною Ірландією. Про це інформують Електровєсті.

Ще одним переможцем став морський стартап Acua Ocean, який вивчає можливість будівництва водневих надводних суден без екіпажу, розрахованих на далеке плавання. У компанії заявляють, що їх безпілотне судно зможе проплисти 70 днів при швидкості 5 вузлів без підзарядки. Максимальна швидкість судна досягне 20 вузлів.

Уряд Великобританії виділив на проведення конкурсу 23 млн фунтів стерлінгів. Конкурс підтримує розвиток інноваційних технологій, які дозволять країні до 2025 року почати використовувати судна з нульовим рівнем викидів.