Компанії Phillips 66 та H2 Energy Europe оголосили про свій намір створити cпільне підприємство, яке побудує до 250 роздрібних водневих заправних станцій у Німеччині, Австрії та Данії до 2026 року, – повідомляє RENEN.

Phillips 66 – нафтова копання, що управляє більш, ніж 1000 заправних станцій під брендом JET у Європі, а також мережею заправок воднем у Швейцарії завдяки своїй участі у підприємстві Coop Mineraloel AG.

H2 Energy є спільним підприємством компанії Trafigura Pte Ltd та H2 Energy Holding AG, – провідного постачальника водню в Європі, що інвестує у виробництво, розподіл та використання зеленого водню. H2 Energy брала участь в угоді з постачання водневих вантажівок Hyundai до Швейцарії і володіє Hyundai Hydrogen Mobility, компанією зі збуту в Європі важких вантажівок, що серійно випускаються, на водневих паливних елементах південнокорейської марки.

Компанії Phillips 66 та H2 Energy будуть використовувати свої компетенції для розвитку роздрібної мережі, поєднуючи постачання водню, заправну логістику та продаж автомобілів. Сторони прагнуть постачати мережу роздрібних заправок зеленим воднем у міру його доступності. Попит на водень частково повинен бути забезпечений саме важкими вантажівками на водневих паливних елементах.

Майбутня мережа водневих заправних станцій включатиме існуючі роздрібні станції під брендом JET, а також нові точки на основних транспортних маршрутах.

Для реалізації заправної мережі, як підкрелюють компанії, потрібна державна підтримка.