https://www.h2-view.com

Уряд Великобританії запустив нову програму Hydrogen BECCS, що підтримуватиме інноваційні технології, які перетворюють біомасу та відходи у водень, як засіб для підтримки внутрішньої водневої економіки. Також він надасть 5 млн фунтів стерлінгів (6,82 млн доларів) для фінансування нової програми.  За прогнозами, програма допоможе Великобританії прискорити впровадження водню в країні, створюючи шлях для виробництва чистого енергоносія у великих кількостях.

Це також зменшує кількість забруднення та навантаження на сміттєзвалища. А завдяки впровадженню технологій перетворення відходів у водень, в майбутньому їх можна перетворити на чисте паливо.

Інноваційна програма Hydrogen BECCS підтримуватиме розвиток технологій для виробництва водню, виробленого за допомогою BECCS, що включає біоенергію з уловлюванням і зберіганням вуглецю. Процес BECCS виробляє водень з біомаси та відходів, з можливістю захоплення та зберігання вуглецю, що виділяється під час процесу.

Кандидати з малого бізнесу та великих компаній, з науково-дослідних установ та університетів тепер можуть подати заявку на отримання частки нового державного фінансування в розмірі 5 млн фунтів стерлінгів (6,82 млн доларів США) у рамках Фази 1 Інноваційної програми Hydrogen BECCS.

Кожен проект зможе подати заявку на суму до 250 000 фунтів стерлінгів (340 862 долари США), щоб допомогти розробити плани проекту та продемонструвати доцільність запропонованої інновації.

«Ця інноваційна технологія пропонує неймовірний потенціал для видалення вуглекислого газу з атмосфери, що має вирішальне значення для досягнення наших нульових цілей. Державне фінансування допоможе підтримати розвиток цієї нової технології у Великобританії, стимулюючи зелені робочі місця та інвестиції, зменшуючи викиди вуглецю», – сказав міністр енергетики та зміни клімату Грег Хендс.