https://www.aquae-officiel.fr

Індійський уряд планує ввести обов’язкові квоти з використання зеленого водню в деяких галузях промисловості. Зокрема, виробляти або купувати частину споживаного водню повинні будуть нафтопереробні підприємства та виробники добрив. Про це повідомляє RenEn з посиланням на міністра енергетики Р.К. Сінгха.

Пропозицію міністерства енергетики відправлено на затвердження Кабінету міністрів після обговорення з відповідними міністерствами.

Згідно з проектом, починаючи з 2023-24 рр. нафтопереробні заводи повинні будуть використовувати зелений водень для задоволення 10% своїх потреб в H2. Через п’ять років цей показник виросте до 25%. Виробники добрив почнуть з 5% зеленого водню, а згодом квота збільшиться до 20%.

Кабінет міністрів повинен також прийняти рішення щодо поширення аналогічної політики на інші галузі. Мова йде, приміром, про сталеливарну промисловість та транспортний сектор.

«В даний час нафтопереробні заводи та інші галузі промисловості виробляють сірий водень із природного газу. Цей метод виділяє CO2. Політика створить ринок для зеленого водню», – заявив Сінгх. – За нашими оцінками, Індія може стати одним з найбільших виробників зеленого водню у світі», – додав міністр.