Під проводом нафтогазового концерну Repsol в Іспанії стартувала ініціатива SHYNE (Spanish Hydrogen Network), для реалізації якої зібрали «найбільший міжгалузевий консорціум». Ключовими партнерами стали Alsa, Bosch, Celsa, Enagas, Scania та Talgo. Кожна компанія відповідатиме за свій сектор.

Загалом до консорціуму приєдналися 33 підприємства та організації.

В рамках SHYNE будуть розгорнуті проєкти в десяти автономних спільнотах Іспанії. Загальний обсяг інвестицій становитиме 3,23 млрд євро. Вони послужать розвитку конкурентоспроможних технологій, руху іспанської промисловості та інфраструктури у напрямі декарбонізації. При цьому буде створено 13 000 робочих місць.

Серед цілей консорціуму — будівництво електролізних установок потужністю 500 МВт до 2025 року та 2 ГВт до 2030 року. Це половина мети, встановленої в «Дорожній карті водню», опублікованій урядом Іспанії.

Проєкти «просуватимуться по всьому ланцюжку створення вартості, включаючи встановлення відновлюваних джерел енергії» та будуть націлені на стимулювання різних видів промислового використання водню за допомогою міжгалузевої інтеграції. Вони також сприятимуть використанню водню у всіх сегментах транспорту – вироблятиметься синтетичне паливо та створено інфраструктуру з не менш, ніж 12 водневими заправними станціями до 2025 року, – інформують Електровєсті.