https://ecopolitic.com.ua

Іспанські енергетичні компанії Enagas, Naturgy і Exolum об’єдналися з метою створення інфраструктури для виробництва та розподілу зеленого водню в транспортному секторі на всій території країни. Проект названий «Win4H2», – повідомляє  RenEn.

Партнери хочуть покрити всю країну мережею водневих заправок, розташованих на відстані не більше 300 км одна від одної, що забезпечить практично повсюдну доступність водню для транспорту на території Іспанії. Кожна станція зможе обслуговувати територію в радіусі 150 км.

Угода передбачає будівництво 50 станцій на першому етапі.

Партнери вже розробляють перший маршрут, який дозволить постачати зелений водень в Мадрид, Валенсію та Мурсію. Маршрут був обраний з урахуванням інтенсивного руху вантажного і пасажирського транспорту.

На першому етапі планується виробляти 4-7 тисяч тонн водню в рік для постачання заправок.

В кінці 2020 року Enagas і Naturgy об’єдналися, щоб побудувати завод з виробництва зеленого водню обсягом випуску близько 9000 тонн на рік. Електролізер потужністю 60 МВт буде живитися від сонячної фотоелектричної станції потужністю 400 МВт.

Наявність інфраструктури є критично важливою для розвитку водневого транспорту. При цьому створення такої інфраструктури є серйозним технологічним та економічним завданням. Без достатнього попиту на водень, будувати заправні станції не має сенсу, але водночас відсутність таких гальмує зростання споживання.

Зняти ризики допомагає відповідна державна політика, що встановлює цільові орієнтири. Згідно з іспанською водневою стратегією, до 2030 року в країні буде встановлено 4 ГВт потужностей електролізу і 100-150 загальнодоступних заправних станцій.