https://elektrovesti.net

Великобританія перетворить Шетландські острови в “острів зеленої енергії”. Це обійдеться країні у 2,8 млн фунтів стерлінгів.

Кошти будуть інвестовані у виробництво зеленого водню з морської енергії вітру, електрифікацію морських платформ, забезпечення альтернативним паливом транспортних засобів і морських судів та диверсифікації ланцюжка поставок енергії на Шетландські острови, – повідомляють «Електровєсті».

Проект Orion покликаний підтримати декарбонізацію нафти і газу шляхом промислового виробництва водню для експорту.  «Orion має величезний потенціал для зміни енергетичного ландшафту Великобританії, – заявив директор з інфраструктури Джон Сміт. – Проект може забезпечити 821 робоче місце на Шетландських островах до 2050 року, одночасно формуючи модель центрів чистої енергії, яка може створити понад 5000 робочих місць по всій Шотландії».

Загалом уряд Шотландії виділив 16,5 млн фунтів стерлінгів на проекти «Чистого нульового технологічного центру», включаючи частку Orion.

«Фінансування має важливе значення для реалізації планів по перетворенню Шетландських островів в “перший острів зеленої енергетики” у Великобританії, – заявив Джон Сміт. – Ми працюємо з урядом, промисловістю та науковими колами для розробки технологій та інфраструктури, необхідних для створення плану для інших енергетичних центрів у Великобританії».