https://elektrovesti.net

Національна мережа Великобританії випробує інноваційний пристрій для декарбонізації, який може стати ключовим у водневій економіці Великобританії. Розроблена Levidian, технологія компанії LOOP використовує плазму для поділу метану на кілька різних елементів, включаючи водень, який потім можна використовувати негайно або зберігати для використання в майбутньому, – інформують Електровєсті.

Це може стати вирішальним для Великобританії, оскільки, якщо випробування буде успішним, воно може призвести до подальшої декарбонізації постачання газу Великобританії за рахунок більшої кількості водню, який зможе надходити в мережу країни.

На додаток до цього, для зміцнення трубопроводу також можна використовувати графен, щоб гарантувати, що внутрішнє покриття є стійким до корозії, що дозволяє трубопроводу переносити підвищену кількість водню. Як частина процесу LOOP, суміш водню і метану, вироблена разом з графеном, може поставлятися в будь-якій пропорції, включаючи чистий водень.

Ця технологія легко з’єднується з існуючою енергетичною інфраструктурою в будь-якій точці світу з постачанням природного газу, включаючи промислові об’єкти, великі підприємства, житлові комплекси, лікарні або споруди для утилізації відходів.

«Місія Levidian полягає в тому, щоб забезпечити декарбонізоване майбутнє, яке живиться воднем, побудоване на графені, – сказав Джон Хартлі, генеральний директор Levidian. – LOOP може забезпечити це бачення, декарбонізуючи існуючі джерела енергії та дозволяючи нашій існуючій мережі переносити водень за допомогою сили графену. Програма National Grid продемонструє LOOP в дії зараз, коли ми масштабуємо технологію цього року та в майбутньому».

«Хоча газ залишатиметься критичним для підтримки прагнення Великобританії до чистих нульових викидів, ми не залишимо “каменя на камені” з точки зору скорочення викидів вуглецю, забезпечуючи надійне постачання споживачам, – додав директор з водню National Grid Ентоні Грін. –   Графен може стати ключовим компонентом, який дозволить нам перепрофілювати наші активи передачі, мінімізуючи перешкоди для споживачів і зменшуючи загальні витрати на перетворення нашої мережі передачі на водень, щоб працювати до чистого нуля».