https://elektrovesti.net

Єврокомісія схвалила ініціативу H2Global щодо розвитку виробництва «зеленого» водню в країнах, які не входять до Євросоюзу, з обсягом інвестицій у розмірі 900 млн євро. Про це йдеться у повідомленні на сайті європейського органу.

H2Global передбачає підтримку інвестицій у виробництво «зеленого» водню в країнах, які не входять до Євросоюзу, для його подальшого експорту до ЄС. Такий підхід має задовольнити попит на «зелений» водень у ЄС, зростання якого прогнозується в майбутньому.

Проекти з виробництва «зеленого» водню вибиратимуть на тендерній основі.

«Ініціатива покликана підтримати проекти, що ведуть до значного скорочення викидів парникових газів відповідно до цілей ЄС у галузі навколишнього середовища та клімату. Вона сприятиме задоволенню попиту на відновлюваний водень в ЄС», – повідомила віце-президент Єврокомісії Маргрет Вестагер.

Реалізація ініціативи очікується упродовж 10 років з моменту підписання першого контракту.

Займатиметься управлінням та реалізацією угод спеціалізована організація під назвою HINT.CO. Посередник укладатиме довгострокові контракти на закупівлю (виробництво «зеленого» водню) та короткострокові контракти на перепродаж продукції для покриття попиту (використання «зеленого» водню).

ЄС має намір викиди СО2 на 55% до 2030 року для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. Для цього орган у співпраці з промисловими підприємствами започаткував 11 промислових партнерств для досягнення кліматичної нейтральності з обсягом фінансування 22 млрд євро.

Окремо Євросоюз оголосив про інвестиції у розмірі понад €1,1 млрд у сім великих проектів із декарбонізації промисловості, у тому числі виробництва сталі.