Через зростання цін на газ зелений водень уже найближчим часом може стати дешевшим за сірий. Мета Європейського Союзу – до 2030 року знизити ціну зеленого водню до 1,8 євро за кілограм. Про це під час «Європейського водневого тижня» (European Hydrogen Week) заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.

«І ця мета цілком досяжна. Ми повинні збільшити виробництво чистого водню, розширити галузі його застосування та створити сприятливе середовище, в якому попит та пропозиція підживлюють один одного та знижують ціни. Це, без сумніву, глобальне підприємство, але я хочу, щоб Європа лідирувала у перегонах» – додала вона.

Цієї мети планують досягти насамперед за рахунок потужних державних інвестицій в інновації та розширення масштабів, міжнародного співробітництва щодо створення глобального ринку водню, а також партнерства з приватним сектором та дослідниками, – повідомляють Електровєсті.

Європейський Союз претендує на лідерство у будівництві водневої економіки. З початку року в усьому світі було анонсовано понад 200 нових водневих проектів, 55% з них перебувають у Європі, яка також є світовим лідером з патентів та публікацій. Європейська комісія поставила амбітну мету збільшити річне виробництво зеленого водню в Європі до 10 мільйонів тонн уже до 2030 року.

Цього тижня Комісія також запускає Партнерство з чистого водню (Clean Hydrogen Partnership), яке об’єднує Європейську комісію, водневу промисловість, дослідників та новаторів, а також політиків із держав-членів. Це нове Партнерство засноване на багаторічній співпраці, що просувається Спільною угодою щодо паливних елементів та водню.