https://mind.ua

На розгляд Верховної Ради України планують винести законопроекти щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел та удосконалення підтримки виробників, а також опрацювати питання щодо створення нового водневого продуктопроводу Україна – ЄС та залучення інвестицій для реалізації цього проекту. Також до кінця цього року в Україні повинні схвалити водневу стратегію та затвердити план заходів з її виконання.

Про це, серед іншого, йдеться у рішенні Ради національної безпеки і оборони України “Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері”. Рішення уже ввів в дію своїм указом президент України.

У рішенні РНБО також відзначається, необхідність здійснити аналіз структури власності всіх операторів систем розподілу електроенергії та постачальників універсальних послуг і встановити реальних кінцевих бенефіціарних власників таких суб’єктів господарювання.

Крім цього, РНБО доручило Кабінету Міністрів до 31 грудня визначити порядок поступового переходу до економічно обґрунтованої ціни на електричну енергію для побутових споживачів. В умовах такого переходу необхідно забезпечити соціальний захист осіб, які потребують державної підтримки та допомоги.

До 30 вересня Уряд також має розробити та затвердити план встановлення справедливої вартості електричної енергії для побутових споживачів.

Також Уряд повинен забезпечити перехід від товарного до фінансового механізму ПСО на учасників ринку із забезпеченням доступності електроенергії для побутових споживачів з 1 жовтня 2021 року.

З повним текстом указу та переліком заходів, які будуть реалізовані найближчим часом у енергетичній галузі, можна ознайомитись за посиланням: https://www.president.gov.ua/documents/4522021-40021