https://www.powerengineeringint.com

Джо Бемфорд, власник британського виробника автобусів Wrightbus, започаткував ініціативу, спрямовану на зростання ринку водню  у Великобританії. Спільно з інвестиційною компанією Vedra Partners він запустив HYCAP – інвестиційний фонд, спрямований на інвестування в економіку зеленого водню для стимулювання енергетичного переходу Великобританії. Про це повідомляє www.powerengineeringint.com

HYCAP стартував з капіталом понад 200 мільйонів фунтів стерлінгів (275,6 мільйони доларів), отриманих від британських компаній. Мета – зібрати 1 мільярд фунтів стерлінгів (1,3 мільярди доларів США) для збільшення можливостей виробництва та постачання зеленого водню у Великій Британії, а також створення “зелених” робочих місць, що повинно допомогти країні досягти цільових показників до 2050 року.

Джо Бемфорд сказав: «З невпинним прагненням уряду досягти цілей Net Zero, ми вважаємо, що водень є ключем до скорочення викидів. Відтак, працювати  цьому напрямку потрібно уже зараз. Великобританія пропустила “човен” з акумуляторами – сектором, де зараз панують Китай та Далекий Схід, але ми можемо бути світовими лідерами у виробництві та постачанні водню –  і до 2050 року економіка матиме на цьому 2,5 трильйони доларів доходу”.

Він додав, що терміни запуску HYCAP ідеальні, враховуючи, що Великобританія прийматиме Конференцію ООН зі зміни клімату у 2021 році. Бемфорд зазначив, що HYCAP зможе залучити більше інвесторів з огляду на час заснування фонду, кліматичну кризу та зростання популярності ринку зеленого водню.

Вже визначено близько 40 інвестиційних компаній, які мають потенціал інвестувати у ринок зеленого водню через HYCAP.

Основні причини того, чому інвестори зацікавлені у ринку водню, це те, що 70% світового ВВП пов’язано з дорожньою картою водню, членство у Раді з водню зросло майже в п’ять разів з 2017 року, а уряд Великобританії пообіцяв до 2030 року мати 5 ГВт низьковуглецевого виробництва водню.