https://elektrovesti.net

Нафтогазовий концерн BP та Міністерство енергетики й корисних копалин Оману підписали Стратегічну рамкову угоду та договір про збір даних про потенціал відновлюваних джерел енергії, які покликані підтримати створення «мульти-гігаватних» потужностей «світового класу» з вироблення сонячної та вітрової електроенергії в Омані до 2030 року.

В межах угоди BP буде збирати та оцінювати дані про сонячний та вітровий потенціал з території площею 8000 км2. Ця оцінка допоможе уряду Оману сформувати центри відновлюваної енергетики, щоб використати ці відновлювані ресурси, у тому числі для виробництва зеленого водню для внутрішнього ринку та експорту.

BP зазначає, що нове партнерство представляє значну еволюцію бізнесу BP в Омані і узгоджується зі стратегією нафтогазового концерну, яка передбачає швидке зростання відновлюваних генеруючих потужностей та зайняття лідируючих позицій у галузі водню.

Генеральний директор BP Бернард Луні заявив: «Нинішня угода демонструє, що BP може запропонувати як інтегрована енергетична компанія. Ці проєкти ґрунтуватимуться на нашому газовому бізнесі та об’єднуватимуть вітрову, сонячну енергію та екологічно чистий водень унікальним чином, підтримуючи цілі Оману в галузі низьковуглецевої енергетики».

Мохаммед Аль Румхи, міністр енергетики та корисних копалин Султанату Оман, зазначив: «У партнерстві з BP ми просуватимемо розробку нових сонячних та вітрових ресурсів світового класу, генеруючи відновлювану енергію для енергосистеми та забезпечуючи виробництво зеленого водню. Ця угода означає наступний крок у нашій енергетичній подорожі — розкриття потенціалу Оману як низьковуглецевого енергетичного центру».